Szlachetna Paczka

Po raz kolejny budynek przy ulicy Brzeżnej stał się centrum dowodzenia Szlachetnej Paczki w naszym powiecie. Od września odbywały się w nim szkolenia oraz spotkania wolontariuszy. Na uwagę zasługuje fakt, że w tym roku szkolnym Stowarzyszenie Wiosna ks. Jacka Stryczka poszerzyło swoją działalność i otworzyło w naszej szkole Kolegium Akademii Przyszłości. Czterech uczniów spotyka się z wolontariuszami, którzy pomagają im przełamać różne bariery.

   

W środę (20 grudnia) odbyło się w budynku przy ulicy Brzeżnej spotkanie opłatkowe. Uczestniczyli w nim seniorzy tegorocznej Paczki, ich opiekunki, wolontariusze oraz członkowie Stowarzyszenia Motocyklistów Ziemi Dzierżoniowskiej, dzięki którym rozwożenie

Paczek do Rodzin było znacznie ułatwione. Podczas Wigilii nie obyło się bez życzeń, pysznych dań i wspólnego kolędowania. Niejednemu z nas zakręciła się łza w oku ze wzruszenia, że następna edycja Szlachetnej Paczki dopiero za rok.

Natomiast 22 grudnia podczas spotkania wigilijnego odwiedził nas przyjaciel szkoły – Sybirak – pan Walerian Rakoczy, który opowiadał klasie III C gimnazjum, jak wyglądały święta na Syberii. Była to żywa lekcja historii dla młodzieży.