DOBRY START

DOBRY START. Tworzenie podstaw przyszłych kompetencji zawodowych, społecznych i osobistych oraz rozwój aktywności edukacyjnej uczniów klas V-VIII szkół podstawowych”

 

Gmina Bielawa od września 2019 r. do marca 2022 roku, jako partner realizuje Projekt „DOBRY START. Tworzenie podstaw przyszłych kompetencji zawodowych, społecznych i osobistych oraz rozwój aktywności edukacyjnej uczniów klas V-VIII szkół podstawowych”. Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój oraz z Budżetu Państwa. Jego głównym celem jest realizacja zajęć dydaktycznych dla dzieci w wieku 11-15 lat, które umożliwią rozwój ich aktywności edukacyjnej oraz podniosą kompetencje kluczowe dla edukacji średniej i wyższej, które stanowią podstawę przyszłych kompetencji zawodowych w obszarze działalności inżynierskiej. 

Głównym założeniem Projektu jest chęć pokazania uczniom, że nauka jest ciekawa i wciągająca, a piękno świata można nie tylko podziwiać, lecz także rozumieć. Zajęcia mają również na celu pomóc uczniom, którzy niedługo staną przed wyborem szkoły średniej a potem kierunku studiów, odkryć swoje mocne strony i zachęcić do rozwijania wiedzy z zakresu nauk ścisłych.

Partnerami w Projekcie są: Gmina Bielawa, Gmina Miejska Dzierżoniów i Gmina Pieszyce. Głównym realizatorem zajęć jest Instytut Budownictwa UPWr, pełniący rolę Lidera.

 
Harmonogram
Regulamin


5 października odbyły się kolejne warsztaty fizyczne z projektu Dobry Start. Tym razem nasi uczniowie mieli za zadanie stworzyć własny SEJSMOGRAF, a następnie zbadać jego czułość podczas kontrolowanych wstrząsów.  Uczniowie podeszli do zadania z wielkim zaangażowaniem i precyzją. Już nie możemy doczekać się kolejnego spotkania, na którym rozpoczniemy przygodę z prądem elektrycznym. 💡💡
Anna Mizeracka-Nowak
 


25 września odbył się kolejny wykład w ramach projektu Dobry Start. Nasi ósmoklasiści dowiedzieli się, jak powstaje wynalazek i jak uzyskać certyfikat patentowy.

Anna Mizeracka-Nowak

 


21 września odbyły się kolejne zajęcia z projektu Dobry Start. Tym razem nasi konstruktorzy tworzyli akwedukt. Musieli się przy tym wykazać pomysłowością i dobrą współpracą w grupie. Zadanie zostało zaliczone tylko wtedy, kiedy woda przepłynęła przez kilkumetrowy akwedukt z jednego punktu do drugiego. Jak myślicie, czy udało nam się wykonać to zadanie? Sami sprawdźcie i oceńcie. Zachęcamy do zabawy w domu.
Anna Mizeracka Nowak
 


4 września rozpoczęła się kolejna edycja projektu Dobry Start. W wykładzie inauguracyjnym uczestniczyło 20 ósmoklasistów z naszej szkoły. Uczniowie dowiedzieli się, kim jest inżynier i czym się zajmuje. Podczas pierwszych warsztatów, które odbyły się 7 września uczniowie sprawdzili, jak kształt mostu może wpłynąć na jego wytrzymałość. Wyniki były zaskakujące i wzbudziły wiele emocji. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia i wykłady.
Anna Mizeracka-Nowak