Październikowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki 💖📔📓 jak zwykle minęło w przemiłej atmosferze. Przy herbacie i w miłym towarzystwie omówiłyśmy książki, które zostały przez nas przeczytane i wybrane na to spotkanie. ☕️🍩🍪Tematem przewodnim była książka, która ma więcej niż 220 stron (gdyż mamy 2020 rok). Od powieści obyczajowych przez romans, horror, biografię po klasykę. Przekrój był duży, ale każda z książek okazała się ciekawą i fascynującą lekturą. Poniżej zamieszczamy listę pozycji, na których temat dyskutowałyśmy. Polecamy z całego serca i już dzisiaj zapraszamy na kolejne spotkanie DKK, które odbędzie się końcem listopada. Jego tematem będzie dowolna książka, której autorem jest kobieta 💋💄👩
- Eduardo Mendoza – „Król przyjmuje. Zasady dynamiki” T.1
- J. K. Rowling – „Harry Potter i kamień filozoficzny”
- Estelle Maskame – „Czy wspominałam, że Cię kocham?”
- Sue Wallman – „Dzisiaj umrzesz Ty”
- Jane Austen – „Duma i uprzedzenie”
- Anna Todd – „After”
- Anna Maria Scarfo – „Napiętnowana”
27 września odbyło się pierwsze powakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tematem wrześniowego spotkania była książka z imieniem w tytule. Pojawiły się różne propozycje od horroru przez romans, aż do powieści obyczajowej. Tajemnicza Dama z Lustra? Nieszczęśliwa miłość? Nieoczekiwana zamiana? Poszukiwania zaginionego posągu? To wszystko i jeszcze więcej pojawiło się na naszym spotkaniu. Spędziliśmy miło czas przy herbacie dyskutując o tym co nas najbardziej interesuje, czyli o książkach.
Dyskusyjny Klub Książki powstał z myślą o tych wszystkich, którzy kochają czytać.
Dzięki członkostwu możesz poznać nowe gatunki literackie, wymieniać swoje poglądy, poznać nowych przyjaciół i spędzić miło czas.
Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas 6-7-8.
Po więcej szczegółów zapraszamy do p. Marceliny Ulińskiej do biblioteki.
***********************************************************************************
Klub Książki bez książki? Czy to możliwe? Na listopadowym spotkaniu naszego klubu okazało się, że tak.
Każdy z nas zna na pewno postać Piotrusia Pana i jego przyjaciół: Wendy, Michaela, John, zaginionych chłopców i wróżki Dzwoneczek. Kraina, z której Piotruś przybywa – Nibylandia pełna jest Indian, syren i piratów, których hersztem jest największy przeciwnik Piotrusia – Kapitan Hook. Niemal wszyscy słyszeli o tej historii, która za sprawą wytwórni Disney’a stała się jeszcze bardziej popularna. Ale co wiemy o Jamesie Matthew Barrie’m autorze książki? Jak się okazuje – niewiele. A miał on równie barwne, pełne przygód życie jak tytułowy Piotruś Pan. Całą historię powstawania dzieła została przedstawiona w filmie „Marzyciel”, który właśnie oglądałyśmy podczas naszego listopadowego spotkania. Nie obyło się bez wzruszeń ponieważ fenomenalna gra aktorska Johnn’ego Deppa i Kate Winslet poruszyła nie jedno serce.
Już dzisiaj zapraszamy na kolejne – grudniowe spotkanie Klubu, na którym zastanowimy się co potrafi być silniejsze/ przyroda czy ludzka psychika?
***********************************************************************************
Podczas październikowego spotkania Klubu Książki omawiałyśmy twórczość Nicholasa Sparksa. Na podstawie jego książek starałyśmy się odpowiedzieć na takie pytania jak: „Czy prawdziwa miłość może przezwyciężyć wszystkie przeszkody”?, „Czy miłość może nas odnaleźć wszędzie”? oraz „Jak rozpoznać prawdziwe uczucie”? Starałyśmy się też odpowiedzieć na pytanie o fenomen literatury Sparksa. Jest on niekwestionowanym mistrzem prozy obyczajowej. Jego dzieła zostały przetłumaczone na 33 języki, a połowa wydanych tytułów została zekranizowana. Serca czytelników (i nasze) podbił takimi dziełami jak: „Pamiętnik”, „I wciąż ją kocham”, „Ostatnia piosenka”, „Jesienna miłość”.
Spotkanie Klubu przebiegło jak zwykle w przemiłej atmosferze i nawet nie spostrzegłyśmy jak szybko upłynął czas. Już dzisiaj zapraszamy na listopadowe spotkanie, na którym ruszymy w podróż przez piękną i niebezpieczną Alaskę z książką „Wielka samotność” autorstwa Kristin Hannah.
***********************************************************************************
Kolejna Noc Bibliotek zakończona sukcesem !
4 października odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo Noc Bibliotek. Tegoroczne hasło przyświecające temu wydarzeniu brzmiało „Znajdźmy wspólny język”. W akcji wzięli udział uczniowie klasy VIIIc, należący do szkolnego Dyskusyjnego Klubu Książki. Impreza rozpoczęła się o 17:00 a zakończyła o 21:00. Nie obyło się bez nocnego zwiedzania szkoły, które jak się okazało było jedną z głównych atrakcji. Oprócz tego uczniowie wzięli udział w grze terenowej związanej z polskimi noblistami, pisali własne wiersze, oglądali film oparty na prozie Nicholasa Sparksa, zagrali w rozwijającą kreatywność i wyobraźnię grę Story Cubes.
Po raz kolejny udało nam się udowodnić, że biblioteka może zaoferować ciekawy i oryginalny sposób spędzenia wolnego czas, a książki są atrakcyjną rozrywką. Serdecznie dziękujemy Dyrekcji za umożliwienie zorganizowania kolejnej edycji Nocy Bibliotek w naszej szkole i za wszelką okazaną pomoc. A My już dzisiaj chcemy zaprosić wszystkich chętnych do udziału w przyszłorocznej Nocy Bibliotek . Serdecznie zapraszamy!