Dyskusyjny Klub Książki

27 września odbyło się pierwsze powakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tematem wrześniowego spotkania była książka z imieniem w tytule. Pojawiły się różne propozycje od horroru przez romans, aż do powieści obyczajowej. Tajemnicza Dama z Lustra? Nieszczęśliwa miłość? Nieoczekiwana zamiana? Poszukiwania zaginionego posągu? To wszystko i jeszcze więcej pojawiło się na naszym spotkaniu. Spędziliśmy miło czas przy herbacie dyskutując o tym co nas najbardziej interesuje, czyli o książkach.Dyskusyjny Klub Książki powstał z myślą o tych wszystkich, którzy kochają czytać. 
Dzięki członkostwu możesz poznać nowe gatunki literackie, wymieniać swoje poglądy, poznać nowych przyjaciół i spędzić miło czas.

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas 6-7-8.

Po więcej szczegółów zapraszamy do p. Marceliny Ulińskiej do biblioteki.


Kolejna Noc Bibliotek zakończona sukcesem !

4 października odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo Noc Bibliotek. Tegoroczne hasło przyświecające temu wydarzeniu brzmiało „Znajdźmy wspólny język”. W akcji wzięli udział uczniowie klasy VIIIc, należący do szkolnego Dyskusyjnego Klubu Książki.  Impreza rozpoczęła się o 17:00 a zakończyła o 21:00. Nie obyło się bez nocnego zwiedzania szkoły, które jak się okazało było jedną z głównych atrakcji. Oprócz tego uczniowie wzięli udział w grze terenowej związanej z polskimi noblistami, pisali własne wiersze, oglądali film oparty na prozie Nicholasa Sparksa, zagrali w rozwijającą kreatywność  i wyobraźnię grę  Story Cubes. Po raz kolejny udało nam się udowodnić, że biblioteka może zaoferować ciekawy i oryginalny sposób spędzenia wolnego czas, a książki są atrakcyjną rozrywką. Serdecznie dziękujemy Dyrekcji  za umożliwienie zorganizowania kolejnej edycji  Nocy Bibliotek w naszej szkole i za wszelką okazaną pomoc. A My już dzisiaj chcemy zaprosić wszystkich chętnych do udziału w przyszłorocznej Nocy Bibliotek .  Serdecznie zapraszamy!