Mały Samorząd

Dyskoteka karnawałowa

    Dnia 24.01.2019 w naszej szkole odbyła się dyskoteka karnawałowa. Na dyskotece tradycyjnie już uczniowie przebrali się za ulubione postaci z bajek. I tym razem wszyscy wywiązali się z tego zadania w 100%. Na balu nie zabrakło: księżniczek, smoków, batmanów, Indian, różnych zwierząt oraz innych bohaterów z kreskówek. Oczywiście najciekawsze stroje zostały nagrodzone dyplomami. Oprócz prezentacji stroi uczniowie mogli pochwalić się również talentem tanecznym. Widać, że nasi uczniowie mają do tego duży dar.
Gratulujemy wszystkim zwycięzcom  i z niecierpliwością czekamy na koleją dyskotekę.
   
Mikołaj

   W tym roku również naszą szkołę odwiedził długo oczekiwany gość. Wszystkie dzieci z niecierpliwością czekały na jego przyjście. Podczas oczekiwania uczyliśmy się wspólnie mikołajowych piosenek oraz bawiliśmy się w różne zabawy integracyjne, aby lepiej się poznać i zaprzyjaźnić. Po miłym i wesołym oczekiwaniu Mikołaj rozdał prezenty i pochwalił wszystkie dzieci za cudowne powitanie. Żadne dziecko nie opuściło sali bez prezentu, ponieważ u nas w szkole są tylko grzeczne dzieci.

   Czekamy na Ciebie Mikołaju za rok……

   
 
 

Śniadanie daje moc

    Jak co roku nasza szkoła brała udział w ogólnopolskiej akcji „śniadanie daje moc”. W tym dniu nasi uczniowie dowiedzieli się wiele ciekawych rzeczy na temat zdrowego żywienia, oraz jak ważne jest spożywanie zdrowego śniadania. Po wykładach uczniowie wcielili wszystkie zasady w życie i wspólnie z wychowawcami przygotowali przepyszne, zdrowe i kolorowe śniadanie. Mamy nadzieję, że takie śniadanie wejdzie  uczniom w nawyk i codziennie będą zwracali uwagę na to co jedzą. Natomiast pączki i czekoladowe rogaliki będą tylko małą nagrodą od czasu do czasu.

   
 
 
 

Dzień pluszowego misia

   W listopadzie obchodziliśmy „DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA” . Z tej okazji MAŁY SAMORZĄD przygotował dla wszystkich uczniów audycję podczas, której można było posłuchać misiowych piosenek i poznać głosy najsłynniejszych pluszaków w Polsce. Oprócz audycji uczniowie w klasach mogli wykazać się zdolnościami plastycznymi malując swojego ulubionego bajkowego misia. Mamy nadzieję, że nasi pluszowi przyjaciele zostaną z nami na zawsze.

Dyskoteka andrzejkowa

   Dnia 29.11.2019 w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Podczas imprezy mogliśmy podziwiać pięknie wystrojone dziewczynki oraz roztańczonych chłopców. Wszystkie dzieci bardzo dobrze się bawiły. Nie zabrakło również konkursów, wróżb i pysznego poczęstunku w klasach.

 To był bardzo udany dzień.

   

 

Z okazji  DNIA CHŁOPAKA  Mały Samorząd, w porozumieniu z wychowawcami, zorganizował dyskotekę, na której bawili się uczniowie z klas 1-3.  Wszystkim bardzo podobała się zabawa a w szczególności prezentacje układów tanecznych. Nie zabrakło także bardzo popularnych  „węży”  i  wspólnego śpiewania  znanych polskich piosenek. 

 

  

Na każdego chłopca czekała również niespodzianka w postaci małego upominku, który przygotowały dziewczynki.  Dobre humory dopisywały wszystkim uczestnikom dyskoteki, więc mamy nadzieję, że  niebawem będzie kolejna … tym razem już andrzejkowa.
Zapraszamy


      

30 września obchodziliśmy DZIEŃ BAJEK. Święto  to cieszy się coraz większa popularnością i w wielu szkołach w Polsce jest hucznie obchodzone. Baśnie i bajki towarzyszą dzieciom od najmłodszych lat i przekazują im najważniejsze prawdy o życiu. W sposób ciekawy i skuteczny działają one na  wyobraźnię odbiorcy.
Poprzez bajki i baśnie dzieci uczą się dokonywania wyboru i utrwalają dobre postawy. Bajkowe postaci sprawiają, że świat  staje się barwny i radosny. Nie ma tu miejsca na smutek, zmartwienie czy jakiekolwiek rozterki. Wszyscy wiedzą, że dobro na zawsze zostanie nagrodzone, a zło odejdzie w zapomnienie.

 

      

   Baśniowy klimat sprawił, że uczniowie poczuli się magicznie i wyjątkowo. Tę niecodzienną atmosferę podkreślał barwny korowód bajkowych postaci, w którym dumnie kroczyły dzieci z ESP7.  Na korytarzach szkolnych pojawiły się pięknie wystrojone królewny, wróżki, groźne czarownice, odważni rycerze i różne bajkowe zwierzęta. Nie zabrakło także Boba Budowniczego, Pocahontas czy Batmana.  Do zabawy dołączyli również nauczyciele. Szkoła zmieniła się w baśniową krainę, w której można było spotkać znane i mniej znane postacie z bajek i baśni.
    Uczniowie bardzo chętnie i z zaangażowaniem brali udział w  konkursach i wspólnej zabawie. Mieli tez okazję posłuchać wielu pięknych polskich bajek i  baśni, a cudowna bajkowa atmosfera sprawiła ,ze wszyscy choć na chwilę  mogli przenieść się w świat pełen magii, marzeń, kolorów i pięknych snów.