Psycholog

CAŁA POLSKA NA NIEBIESKO!

Kochany rodzicu, kochana mamo, tato, bracie lub siostro!
Bądź z nami w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu!


Wiecie, że w Polsce żyje aż 400 tysięcy osób z autyzmem? Razem z ich bliskimi to 3 miliony Polaków dotknięte problemem. Restrykcje związane z epidemią koronawirusa podwójnie dotykają te grupę ludzi.

Autyzm to przypadłość, która zaliczana jest do grupy symptomów zwanych wycofaniem, czyli unikaniem kontaktu ze światem zewnętrznym – z ludźmi i otoczeniem. Uważa się, że jest to zaburzenie dotyczące mózgu, mogące mieć podłoże genetyczne. Jednak mimo zidentyfikowania wielu czynników zwiększających ryzyko wystąpienia autyzmu, jego przyczyna nie została dotąd w pełni poznana.


Kiedy zastanawiacie się, czy spacer, bieganie w parku, czy wyjście z psem jest czynnością niezbędną w czasie kwarantanny pomyślcie, jak ograniczenia przeżywają autystyczne dzieci. Teraz zostaje nam woda w wannie i cztery ściany domu – opowiada mama Oskara, podopiecznego Fundacji JiM. – Oskar nie rozumie dlaczego nie może iść do szkoły, a kiedy widzi lekcje na ekranie komputera skacze z radości i pokazuje na drzwi i chce iść na lekcje.
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu już dziś 2 kwietnia.
Możecie zrobić tak wiele, aby pokazać swoje wsparcie dla osób z autyzmem i wziąć udział w Polsce na niebiesko! Twoje zaangażowanie może wiele zmienić! Jak możesz dołączyć?
• Wejdź na stronę www.polskananiebiesko.pl i pokaż swoje wsparcie dla osób z autyzmem, zaznaczając swój balon na niebieskiej mapie Polski. Każdy balon to 1zł na pomoc dzieciom z autyzmem!
• Obejrzyj spot, w którym przedstawiona jest historia Emila, jednego z bohaterów tegorocznej akcji.
• Pobierz raport z Ogólnopolskiego Badania Świadomości Autyzmu.
• Zorganizuj Lekcję Autyzm® w swojej szkole lub placówce. Po to aby jak najwięcej dzieci i młodzieży dowiedziało się czym jest autyzm. Bo tylko odpowiednia wiedza może budować akceptację.
• Działaj w social mediach! Zmień zdjęcie w tle oraz zdjęcie profilowe, używając niebieskiej nakładki! Niech wszyscy zobaczą, że wspierasz osoby z autyzmem!
•Licytuj wspaniałe przedmioty na aukcjach charytatywni Allegro
Udostępnij informacje dalej! Niech cała Polska będzie niebieska dla osób z autyzmem! Pozdrawiamy i zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu psycholodzy i pedagodzy