Świetlica

STYCZEŃ 2020

W ramach udziału naszej szkoły w ogólnopolskim projekcie ekologicznym „Działaj z  imPET-em” dzieci ze świetlicy  nr 2 stworzyły wraz z opiekunem własny kącik ekologiczny. Powstały ludziki, mikołajki, roboty, choinki, i ozdoby z materiałów wtórnych, jak butelki plastikowe, folie, kolorowe nakretki i rurki itp. Kącik ekologiczny jest rozmieszczony w sali nr 9, gdzie można go „podziwiać”. Celem akcji jest pokazanie, jak w kreatywny sposób możemy wykorzystać materiały wtórne, nadajac im nowe życie i przy tym działać proekologicznie. Zachęcamy wszystkich do wszelakich działań, które przyczynią się do dbania o środowisko naturalne: właściwej segregacji, zabawy z wykorzystaniem zużytych niepotrzebnych matarialow itp. Prosimy także o głosy na nasz kącik ekologiczny na stronie www.dzialajzimpetem.pl w zakładce konkurs, głosowanie.
Głosowanie rusza od 02.03.2020. Z góry dziękujemy Edyta Parkitna


LISTOPAD 2019

Za co lubimy jesień?
Za słodkie jeżyny w lesie,
za nitki babiego lata,
jarzębin czerwone kiście,
żołędzie szyszki ,kasztany,
za kolorowe liście. 


 Nasza grupa nawet w pochmurny dzień przegania nudę i z uśmiechem na twarzy spędza czas w świetlicy szkolnej. Daria Pogorzelska

Program „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” dobiegł końca.
W czasie jego trwania dzieci z 3,4 i 5 grupy świetlicowej aktywnie uczestniczyły w wielu działaniach. W ostatnim etapie konkursu wspólnie wykonały dekorację oraz wzięły udział w „Drugim Dniu Głośnego Czytania”, podczas którego resztę przygód „Gangu Słodziaków” czytał dzieciom pan Rafał Kuśmierek. Każda grupa wykonała również prace konkursowe pt. „Magiczne Drzewo Słodziaków”, które zostały przesłane do organizatora. Dziękujemy za udział. Czekamy na nagrody !
mgr Dorota Kornica, Daria Pogorzelska, Iwona Dubis-Teklak


Świętujemy …

7 listopada wychowankowie świetlicy z Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 7 im. Juliana Tuwima odwiedzili pensjonariuszy w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym MEDSZKOL w Bielawie. Tym razem dzieci zaprezentowały program słowno-muzyczny z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Spotkanie było okazją do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych i dostarczyło wzruszeń wszystkim zebranym. Po występie dzieci wręczyły seniorom własnoręcznie wykonane biało- czerwone kotyliony.  Spotkanie odbyło się w ramach porozumienia między Zakładem Pielęgnacyjno- Opiekuńczym MEDSZKOL, Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Ekologiczną Szkołą Podstawową im. J. Tuwima w Bielawie.

mgr Dorota Kornicka, mgr Edyta Parkitna, mgr Daria Pogorzelska

PAŹDZIERNIK 2019

Nasza świetlica szkolna bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Jesień w moim mieście”. Oto prace konkursowe. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie ! Ogłoszenie wyników już niebawem… 


Październik mija nam na rozmowach o zdrowym odżywianiu, o tym jak ważna jest aktywność fizyczna. Możemy wykazać się wiedzą, którą już posiadamy. Tworzymy piękne prace, poznajemy nowe techniki plastyczne i świetnie się przy tym bawimy. Świetlica szkolna grupa 5, Daria Pogorzelska


W ramach programu „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” 25 października w świetlicy odbyły się kolejne zajęcia pt. „Ziemia naszym królestwem”. Uczestniczyły w nich dzieci z trzech grup. Celem zajęć było rozwijanie wśród uczniów świadomości ekologicznej związanej z ponownym wykorzystaniem posegregowanych odpadów i zapobieganiu ich powstawaniu. Zabawa była wspaniała.


Iwona Dubis- Teklak
Daria Pogorzelska
Dorota Kornicka


Dzieci z grupy świetlicowej nr 2 celebrują jesienne tradycje: tworzą kolorowe ludziki z kasztanów, żołędzi, szyszek, liści oraz plasteliny. Kreatywne prace stworzyły małą wystawę i zdobią salę nr 9. Dzieci z grupy 3 chętnie uczestniczą w zajęciach plastycznych. Farby i pędzle to świetna zabawa twórcza. Wychowawca świetlicy Iwona Dubis-TeklakWRZESIEŃ 2019

Z okazji „Światowego Dnia Zwierząt” gościliśmy w naszej świetlicy szkolnej panią Martę Dudek wraz z Tusią. Poznaliśmy smutną historię Tusi ze szczęśliwym zakończeniem i pięknym morałem. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób zachowywać się podczas zabawy z psem oraz czego należy unikać. Wykazały się również wiedzą na temat opieki nad zwierzętami. Podczas spotkania Tusia zaprezentowała nam swoje wytrenowane umiejętności. Bardzo dziękujemy za tą przemiłą wizytę.JESIEŃ – LISTOPAD

15 listopada dzieci ze świetlicy szkolnej odwiedziły pensjonariuszy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Bielawie z programem artystycznym z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zaprezentowały wiersze i pieśni patriotyczne pochodzące z okresu I i II wojny światowej. Nie zabrakło również „Mazurka Dąbrowskiego”. Występ był niezwykle wzruszający zarówno dla seniorów jak i dzieci.  Uczniowie wręczyli pensjonariuszom własnoręcznie wykonane kwiaty oraz słodki poczęstunek. Wychowawcy: Dorota Kornicka, Natalia Gawrysiak i Izabela Gawełek.


Kinezjologia edukacyjna nazywana jest również gimnastyką mózgu i polega na integrowaniu ruchów ciała wraz z funkcjami, które pełni mózg. Prekursorem tej metody jest Paul Dennison, który próbował opracować proste ćwiczenia dla dzieci i młodzieży w celu zrelaksowania, ćwiczenia pamięci, aktywowania mózgu oraz lepszego przyswajania wiedzy. Zabawy z kinezjologii edukacyjnej relaksują, integrują oraz wspomagają procesy uczenia się.

W dniu 7.11.2018 odbyło się  „Spotkanie z poezją” z dziećmi z grupy 3 świetlicowej. Założeniem spotkania było propagowanie poezji, uwrażliwienie na piękno słowa oraz zwrócenie uwagi na twórczość lokalną. Każde „Spotkanie z poezją” jest niepowtarzalne, gościem specjalnym była pani Maria Grabowska –  nasza poetka rodzima, wydała tomik wierszy „Kalejdoskop barw”. Autorka, w swojej twórczości, zwraca uwagę na to, co w życiu jest najważniejsze, daje wskazówki, jak ocalić wartości i chwytać życie, cieszyć się nim oraz korzystać z każdej danej nam chwili. Wiersze pani Marii łączą powagę z humorem, ironię z prawdą, ukazują ogromną wrażliwość pisarki na każdy najmniejszy element  świata.

Po przywitaniu i zwróceniu uwagi na słowo” poezja” głos zabrała pani Maria Grabowska, która w malowniczy sposób opowiedziała o swoim życiu oraz o tym, kiedy rozpoczęła swoją przygodę z poezją. Wiersze, które wysłuchaliśmy, nawiązywały do zbliżającego się święta narodowego i  do ponadczasowych wartości tak ich jak przyjaźń, tolerancja, akceptacja, prawdomówność. Kolejna część spotkania oparta była na analizie  wierszy naszej koleżanki Julii Zbiciak, jej wiersze są prezentowane w kąciku poezji. Na koniec były podziękowania oraz słowa zachęty dla wszystkich, którzy chcą spełniać się w dziedzinie pisania i nie tylko.

JESIEŃ – październik

Dzieci z naszej świetlicy wzięły udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym ” Dzieci dla Niepodległej”. Jak sam tytuł wskazuje, tematyka konkursu była iście patriotyczna. Dzieci wykazały się ogromnym zaangażowaniem i wykonały piękne prace plastyczne. Niestety jury mogło wybrać tylko trzy prace do ostatniego etapu konkursu. Drugim konkursem był konkurs fotograficzny związany z tematyką jesienną. W poszukiwaniu najlepszego ujęcia uczestniczy konkursu wykazały się niezwykła wyobraźnią i kreatywnością. Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom oraz trzymamy kciuki w dalszych etapach.
JESIEŃ – wrzesień

W naszej świetlicy  nie tylko odrabiamy lekcje, staramy się też spędzać czas kreatywnie, rozwijać swoje zainteresowania i talenty. A oto niektóre nasze działania.


„Dbamy o zdrowie”

Dnia 20.09.2018 świetlicową grupę nr 7 odwiedziła pani dietetyk – Aleksandra Kisielewicz.

W ramach tygodnia „Dbamy o zdrowie” została przeprowadzona rozmowa na temat zasad racjonalnego żywienia.

Na początku pogadanki Pani odpowiedziała nam na pytania: „Czym się zajmuje dietetyk?”, „W jakim celu chodzi się do dietetyka?”. Po zaznajomieniu się z jej pracą, usłyszeliśmy, że koniecznością jest spożywanie 5-6 posiłków dziennie. Warto wspomnieć, że nasza dieta to nie tylko warzywa i owoce, ale również węglowodany, białka, tłuszcze oraz dobre cukry. Pani Ola podkreślała, iż oprócz zdrowej  diety ważna jest aktywność fizyczna, która przyczynia się do lepszego samopoczucia, kondycji i  poprawy zdrowia.

Dzięki radom pani Aleksandry wiemy, jak zrobić pyszne i lekkie ciasteczka owsiane, kierując się piramidą żywienia. Na zakończenie spotkania dzieci serdecznie podziękowały pani dietetyk Aleksandrze Kisielewicz – wręczając upominek oraz dyplom z podziękowaniami.

WIOSNA w grupie świetlicowej nr 4

STYCZEŃ – MARZEC

KONKURS PLASTYCZNY

22 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 10 z Oddziałami Spotowymi w Bielawie odbył się międzyświetlicowy konkurs plastyczny pt.”Bajkowy rajski ptak” dla uczniów z klas I-III. Z naszej szkoły w konkursie wzięli udział: Natalia Świegot (kl. Ia), Agata Machała (kl.IIIc) oraz Kacper Schneider (kl.IIIe).


Uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami, małym upominkiem i słodkim poczęstunkiem.Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

ZIMOWE ZABAWY

My się zimy nie boimy… dlatego postanowiliśmy wykorzystać ten krótki czas, gdy spadł śnieg. Tak wyglądały śnieżne zabawy dzieci ze świetlicy w czasie wolnym od trudu przyswajania wiedzy i w czasie oczekiwania na rodziców.

GRUDZIEŃ

MIKOLAJKOWE KONKURSY

LISTOPAD

„PLUSZOWY MIŚ”

Zabawa w wielkie poszukiwanie swojego pluszaka wsród wielu innych.

Dzieci ze świetlicy rozpoczęły już pracę nad ozdobami na kiermasz świąteczny. Zaczęliśmy od malowania ozdób z gipsu.

„Jesień”
Jesień przestała nas rozpieszczać ciepłą, słoneczną pogodą, dlatego teraz zamiast wyjścia na dwór ulubionym zajęciem uczniów ze świetlicy IV, są ćwiczenia i zabawy w sali gimnastyki korekcyjnej.

Efekt pracy zajęć z tworzenia wierszy,  rymowanek i krótkich opowiadań o jesieni zestawionej na gazetce szkolnej na parterze.

„Dzień Nauczyciela”
Uczniowie ze świetlicy IV wraz z wychowawcą postanowili zrobić miłą niespodziankę dla nauczycieli oraz wszystkich pracowników szkoły i wykonać drobne upominki. Dnia 12.10.2017 r. podczas uroczystkości z okazji Dnia Edukacji Narodowej po części artystycznej uczniowie wręczyli każdemu pracownikowi szkoły piękne, kolorowe kwiaty wykonane z bibuły. Radość i wdzięczność nauczycieli wynagrodziła trud włożony w wykonanie dużej ilości kwiatów.„Moje wymarzone zwierzątko”
Realizując temat zajęć świetlicowych „Tydzień opieki nad zwierzętami” zadaniem uczniów świetlicy IV było ulepienie z plasteliny swojego wymarzonego zwierzątka. Oto efekty naszych zajęć.