Świetlica

JESIEŃ – LISTOPAD

15 listopada dzieci ze świetlicy szkolnej odwiedziły pensjonariuszy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Bielawie z programem artystycznym z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zaprezentowały wiersze i pieśni patriotyczne pochodzące z okresu I i II wojny światowej. Nie zabrakło również „Mazurka Dąbrowskiego”. Występ był niezwykle wzruszający zarówno dla seniorów jak i dzieci.  Uczniowie wręczyli pensjonariuszom własnoręcznie wykonane kwiaty oraz słodki poczęstunek. Wychowawcy: Dorota Kornicka, Natalia Gawrysiak i Izabela Gawełek.

   


Kinezjologia edukacyjna nazywana jest również gimnastyką mózgu i polega na integrowaniu ruchów ciała wraz z funkcjami, które pełni mózg. Prekursorem tej metody jest Paul Dennison, który próbował opracować proste ćwiczenia dla dzieci i młodzieży w celu zrelaksowania, ćwiczenia pamięci, aktywowania mózgu oraz lepszego przyswajania wiedzy. Zabawy z kinezjologii edukacyjnej relaksują, integrują oraz wspomagają procesy uczenia się. 
  

W dniu 7.11.2018 odbyło się  „Spotkanie z poezją” z dziećmi z grupy 3 świetlicowej. Założeniem spotkania było propagowanie poezji, uwrażliwienie na piękno słowa oraz zwrócenie uwagi na twórczość lokalną. Każde „Spotkanie z poezją” jest niepowtarzalne, gościem specjalnym była pani Maria Grabowska –  nasza poetka rodzima, wydała tomik wierszy „Kalejdoskop barw”. Autorka, w swojej twórczości, zwraca uwagę na to, co w życiu jest najważniejsze, daje wskazówki, jak ocalić wartości i chwytać życie, cieszyć się nim oraz korzystać z każdej danej nam chwili. Wiersze pani Marii łączą powagę z humorem, ironię z prawdą, ukazują ogromną wrażliwość pisarki na każdy najmniejszy element  świata.

 Po przywitaniu i zwróceniu uwagi na słowo” poezja” głos zabrała pani Maria Grabowska, która w malowniczy sposób opowiedziała o swoim życiu oraz o tym, kiedy rozpoczęła swoją przygodę z poezją. Wiersze, które wysłuchaliśmy, nawiązywały do zbliżającego się święta narodowego i  do ponadczasowych wartości tak ich jak przyjaźń, tolerancja, akceptacja, prawdomówność. Kolejna część spotkania oparta była na analizie  wierszy naszej koleżanki Julii Zbiciak, jej wiersze są prezentowane w kąciku poezji. Na koniec były podziękowania oraz słowa zachęty dla wszystkich, którzy chcą spełniać się w dziedzinie pisania i nie tylko.
  

JESIEŃ – październik

Dzieci z naszej świetlicy wzięły udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym ” Dzieci dla Niepodległej”. Jak sam tytuł wskazuje, tematyka konkursu była iście patriotyczna. Dzieci wykazały się ogromnym zaangażowaniem i wykonały piękne prace plastyczne. Niestety jury mogło wybrać tylko trzy prace do ostatniego etapu konkursu. Drugim konkursem był konkurs fotograficzny związany z tematyką jesienną. W poszukiwaniu najlepszego ujęcia uczestniczy konkursu wykazały się niezwykła wyobraźnią i kreatywnością. Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom oraz trzymamy kciuki w dalszych etapach. 

  
  
  
  
  

 

  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
JESIEŃ – wrzesień 

 W naszej świetlicy  nie tylko odrabiamy lekcje, staramy się też spędzać czas kreatywnie, rozwijać swoje zainteresowania i talenty. A oto niektóre nasze działania.  

  
 
 
 
 
 
 
 
 
 

„Dbamy o zdrowie”

Dnia 20.09.2018 świetlicową grupę nr 7 odwiedziła pani dietetyk – Aleksandra Kisielewicz.

W ramach tygodnia „Dbamy o zdrowie” została przeprowadzona rozmowa na temat zasad racjonalnego żywienia.

Na początku pogadanki Pani odpowiedziała nam na pytania: „Czym się zajmuje dietetyk?”, „W jakim celu chodzi się do dietetyka?”. Po zaznajomieniu się z jej pracą, usłyszeliśmy, że koniecznością jest spożywanie 5-6 posiłków dziennie. Warto wspomnieć, że nasza dieta to nie tylko warzywa i owoce, ale również węglowodany, białka, tłuszcze oraz dobre cukry. Pani Ola podkreślała, iż oprócz zdrowej  diety ważna jest aktywność fizyczna, która przyczynia się do lepszego samopoczucia, kondycji i  poprawy zdrowia.

Dzięki radom pani Aleksandry wiemy, jak zrobić pyszne i lekkie ciasteczka owsiane, kierując się piramidą żywienia. Na zakończenie spotkania dzieci serdecznie podziękowały pani dietetyk Aleksandrze Kisielewicz – wręczając upominek oraz dyplom z podziękowaniami.
  
  

WIOSNA w grupie świetlicowej nr 4

  
 
 
 
 

STYCZEŃ – MARZEC

KONKURS PLASTYCZNY

22 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 10 z Oddziałami Spotowymi w Bielawie odbył się międzyświetlicowy konkurs plastyczny pt.”Bajkowy rajski ptak” dla uczniów z klas I-III. Z naszej szkoły w konkursie wzięli udział: Natalia Świegot (kl. Ia), Agata Machała (kl.IIIc) oraz Kacper Schneider (kl.IIIe).

  
Uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami, małym upominkiem i słodkim poczęstunkiem.

  
  
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

ZIMOWE ZABAWY

My się zimy nie boimy… dlatego postanowiliśmy wykorzystać ten krótki czas, gdy spadł śnieg. Tak wyglądały śnieżne zabawy dzieci ze świetlicy w czasie wolnym od trudu przyswajania wiedzy i w czasie oczekiwania na rodziców.

 
 
 
  
  

GRUDZIEŃ

MIKOLAJKOWE KONKURSY

  

LISTOPAD

„PLUSZOWY MIŚ”

Zabawa w wielkie poszukiwanie swojego pluszaka wsród wielu innych.
  
Dzieci ze świetlicy rozpoczęły już pracę nad ozdobami na kiermasz świąteczny. Zaczęliśmy od malowania ozdób z gipsu.
  
„Jesień”
Jesień przestała nas rozpieszczać ciepłą, słoneczną pogodą, dlatego teraz zamiast wyjścia na dwór ulubionym zajęciem uczniów ze świetlicy IV, są ćwiczenia i zabawy w sali gimnastyki korekcyjnej.
  
  
  
  
  
Efekt pracy zajęć z tworzenia wierszy,  rymowanek i krótkich opowiadań o jesieni zestawionej na gazetce szkolnej na parterze.
  

„Dzień Nauczyciela”
Uczniowie ze świetlicy IV wraz z wychowawcą postanowili zrobić miłą niespodziankę dla nauczycieli oraz wszystkich pracowników szkoły i wykonać drobne upominki. Dnia 12.10.2017 r. podczas uroczystkości z okazji Dnia Edukacji Narodowej po części artystycznej uczniowie wręczyli każdemu pracownikowi szkoły piękne, kolorowe kwiaty wykonane z bibuły. Radość i wdzięczność nauczycieli wynagrodziła trud włożony w wykonanie dużej ilości kwiatów.
 
 
 
 

„Moje wymarzone zwierzątko”
Realizując temat zajęć świetlicowych „Tydzień opieki nad zwierzętami” zadaniem uczniów świetlicy IV było ulepienie z plasteliny swojego wymarzonego zwierzątka. Oto efekty naszych zajęć.